Księgowość online dla sklepów Internetowych

Księgowość dla e-commerce jest to nieodzowny element całego handlu przez Internet. Jej prowadzenie jest związane bardzo silnie z dostarczeniem miesięcznych, jak i tych rocznych raportów do Urzędu Skarbowego, a także codziennymi ważnymi czynnościami, śród których jest na przykład wystawienie faktur klientom. Nie jest to zależne od tego, czy rozliczeniem finansów zajmujesz się sam, czy też zlecisz to firmie, która się tym zajmuje. Pamiętaj, wynajmując firmę, która robi, to za Ciebie oszczędzasz, czas i możesz zautomatyzować codzienne swoje obowiązki.

– Osoby, jak i firmy, które zaczynają, prowadzić sklep internetowy korzysta, tylko z uproszczonej księgowości.

– Rozliczeniem możesz zająć się osobiście, czy też skorzystać z usług księgowych stacjonarnie lub internetowo.

– Sprzedaż online pozwala na prowadzenie też księgowości w pełnym zakresie przez ów Internet.

Księgowość online jakie są formy rozliczeń?

Zakres takowej księgowości internetowej jest bardzo ściśle związany z formą prawną prowadzenia takowej działalności gospodarczej. Występuje wśród sklepów internetowych takich jak:

– Jednoosobowa działalność, która jest bardzo często wybierana do e-handlu.

– Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która jest bardzo rzadko wybierana.

Jednak skupmy się teraz na jednoosobowej działalności, ponieważ tam możemy wybrać uproszczoną księgowość w dwóch formach. Są to takie warianty rozliczenia jak:

– Forma księgowości Księga Przychodów i Rozchodów (KPiR)

– Forma księgowości Ryczałt

Księga Przychodów i Rozchodów, czyli KPiR

KPiR inaczej Księga Przychodów i Rozchodów jest to forma o bardzo uproszczonej księgowości, w której ów ważna ewidencja obejmuje:

– Cały przychód i zysk sklepu Internetowego.

– Wszelkiego rodzaju koszty związane z zakupami czy też wydatkami takimi jak pensje i wiele to więcej.

Co jest najważniejsze takowa Księga Przychodów i Rozchodów musi zostać założona od razu w dniu rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Ryczałt w sklepie.

Jest to o wiele rzadziej wybierana forma opodatkowania w e-commerce. Ryczałt, który dla e-sklepu wynosi 3 proc. Mniejsza popularność tego rozliczenia wychodzi z wyników podstawowych opodatkowania. W tym rozliczeniu całe opodatkowanie podlega przez ciebie przychód. Czyli co to oznacza?

Jeżeli kupujesz, produkt w hurtowni za 70 złotych i sprzedaż go klientowi za 100 złotych. Podstawą opodatkowania będzie, cały przychód 100 złotych a kwota z tego ryczałtu wyniesie, 3 złote.

Dlatego, też jest on rzadziej wybierany. Jednak może się okazać on korzystny tylko i wyłącznie, kiedy przy sprzedaży swoich artykułów, których koszt produkcji, bądź jego pozyskanie jest bardzo niskie i tanie.

Podsumowanie.

Jak widzisz, sam można, wybrać tak zwaną księgowość uproszczoną w dwóch formach, ale jak samo mówi za siebie Księga Przychodów i Rozchodów jest to o wiele wygodniejszy sposób pracy. Możesz też na tym zarobić trochę więcej niż na drugim rodzaju, czyli ryczałcie. Jest też wiele innych form księgowości. Jednak te, które omówiliśmy, w tym artykule są, jedne z najlepszych do prowadzenia e-sklepu.